Kamień ogrodowy

Kamień ogrodowy to sposób na piękne zaaranżowanie przestrzeni, dekoracyjne podkreślenie jej fragmentów, a także ścieżek czy obrzeży. Trafnie dobrane kruszywo może stanowić doskonałe uzupełnienie krajobrazu. Oferujemy wiele rodzajów kamienia, stanowiące przekrój kolorów, więc z pewnością każdy z Was znajdzie coś dla siebie.

Ekspozycja kamienia – Odwiedź nas i zobacz na żywo!

Większość kamienia dostępna jest w wygodnych opakowaniach po 20 kg oraz Big Bagach. Każdy z wariantów można obejrzeć w naszym ogródku ekspozycyjnym.

Kamień ogrodowy Skawina

BLANCO

Grys biało-kremowy
Najbardziej popularny i najchętniej wybierany marmur dekoracyjny. Gładkie ścianki grysu pięknie odbijają światło, dlatego sprawia wrażenie połyskującego. Idealny do ogrodowych aranżacji.
- frakcja: 10/16 mm
- wydajność: ok. 60 kg/m2

kora kamienna

Kora kamienna CORTEZA

Najstarszy budulec skalny w Polsce i Europie, doskonale imitujący korę drzewną. Stosowana do dekoracji ogrodów, jako nawierzchnia do ścieżek i alejek oraz wypełnienie fragmentów przestrzeni.
- frakcja: 11/32 mm oraz 32/60 mm

otoczak biały

Otoczak śnieżnobiały NIEVE

Najbielszy marmur na świecie pochodzący z Grecji, gdzie już w Starożytności wykorzystywany był do dekorowania rzymskich willi. Opływowy, niezwykle ozdobny, doskonale sprawdzi się w architekturze ogrodowej.
- frakcja: 15/25 mm oraz 25/40 mm
- wydajność: ok. 60 kg/m2

grys czarno-biały

GRANITO

Grys czarno-biały
Pięknie wyglądający kamień, chętnie wybierany do ogrodowych kompozycji. Charakterystyczny kolor granitu spowodowany jest obecnością kwarcu i skaleni.
- frakcja: 8/16 mm oraz 16/22 mm
- wydajność: ok. 60 kg/m2

grys śnieżnobiały

Grys śnieżnobiały NIEVE

Najbielszy marmur na świecie pochodzenia greckiego i wykorzystywany już w Starożytności do dekorowania rzymskich willi. Idealny do ogrodowych aranżacji i doniczkowych kompozycji.
- frakcja: 15/25 mm
- wydajność: ok. 60 kg/m2

grys zielony

VERDE

Grys zielony
Kruszywo o wyjątkowym wyglądzie, pięknie prezentujące się w ogrodowych aranżacjach i kompozycjach. Powstał w procesach pomagmowych, podczas których przeobrażeniu uległy wysoce zasadowe skały magmowe.
- frakcja: 11/16 mm
- wydajność: ok.60 kg/m2

kora kamienna antracytowa

CORTEZA ANTRACITO

Kora skalna w kolorze antracytowym to grafitowy łupek, który pięknie prezentuje się w ogrodowych aranżacjach. Doskonale komponuje się z nowoczesną stylistyką domów.
- frakcja: 16/40 mm
- wydajność: ok. 30-60 kg/m2

kora skalna silver

CORTEZA SILVER

Kora skalna w srebrnym kolorze to piękna propozycja kompozycji ogrodowych. Łupek to skała zwięzła, w której dominującym składnikiem ziarnistym jest kwarc frakcji pisakowej. Mają dużą trwałość i spoistość.
- frakcja: 20/50 mm
- wydajność: ok. 30 kg/m2

żawir kolorowy decolores

DECOLORES

Żwir kolorowy
Kruszywo ozdobne powstałe podczas wędrówki lodowca w okresie czwartorzędu. Cechuje go duża różnorodność kolorystyczna. Pięknie prezentuje się w różnego rodzaju aranżacjach i kompozycjach.
- frakcja: 8/16 mm
- wydajność: ok. 60 kg/m2

grys pastelowy do ogrodu

CREMONO

Grys pastelowy
Kruszywo o pięknych, ciepłych i różnorodnych barwach. Atrakcyjnie prezentuje się w towarzystwie naturalnych materiałów, takich jak drewno czy kora sosnowa. Polecana do kompozycji ogrodowych, nawierzchni ścieżej i alejek.
- frakcja: 8/16 mm
- wydajność: ok. 60 kg/m2

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie tej strony akceptujesz Politykę Prywatności.